ترجمه دعاى پنجاه و دوم: دعاى آن حضرت (علیه السلام) در الحاح به خداى تعالى
1. اى خدائى كه چیزى در آسمان و زمین بر تو پنهان نیست، و چگونه مفى ماند بر تو اى خداى من چیزى كه تو خود آفریده اى؟، و چگونه شماره آن را ندانى كه ساخته خود تو است؟ و چگونه از تو پنهان ماند چیزى كه تدبیر او به دست توست (152) و چگونه از تو بگریزد آن كه بى روزى تو زنده نماند(153) و چگونه از تصرف تو بیرون رود كسى كه سوى غیر مالك تو راه ندارد.
2. پاك خداوندا! ترسنده ترین مردم از تو كسى است كه تو را بهتر شناخته است، و خاضع ترین آنها كسى است كه بیشتر به طاعت تو عمل كرده است و پست ترین مردم نزد تو كسى است كه روزى تو را مى خورد و بندگى غیر تو را مى كند.
3. پاك خداوندا! آن كه شریك براى تو قرار داد و پیغمبران تو را به دروغ نسبت داد، چیزى از ملك تو نكاست، و آن كه حكم تو را نپسندید نتوانست از فرمان تو سرپیچد، و آن كه قدرت تو را انكار كرد خود را از مشیت تو نگاه نداشت، و آن كه غیر تو را پرستید از دست تو به در نرفت و آن كس كه مرگ و لقاى تو را دوست نداشت، نتوانست در دنیا جاودان ماند.
4. پاك خداوندا! چه بزرگ است كار تو و استوار است پادشاهى تو، بى منتها است قدرت تو، و روان است فرمان تو.
5. پاكى اى خداوند! براى همه آفریدگان مرگ را مقدر فرمودى، موحد یا كافر، همه چشنده مرگ اند و سوى تو آیند. فرخنده نام تو. خدایى غیر تو نیست، تنهایى و انباز ندارى.
6. ایمان به تو آوردم، پیغمبران تو را تصدیق كردم، كتاب تو را پذیرفتم، به هر معبودى جز تو كافر شدم و از هر كس غیر تو را پرستد بیزارى جستم.
7. خدایا! من هر بامداد و شام عمل خود را اندك مى بینم و به گناه خود اعتراف مى كنم و به خطاى خویش اقرار دارم. من چون بر خود ستم كردم؛ خوارم ، و كردار من، مرا هلاك كرد و خواهش من؛ مرا در انداخت و شهوت ها مرا محروم ساخت.
8. اى مولاى من! از تو سؤ ال مى كنم مانند كسى كه به آرزوى دراز، دل بسته و تنش به سبب آرامش اعصاب غافل و دل او به نعمت هاى بسیار گرفتار و اندیشه اش كمتر در عاقبت كار خود مى گردد.
9. سؤ ال كسى كه آرزو بر او چیره گشته و خواهش دل او را گرفتار كرده و دنیا در دل او جاى گرفته و اجل بر سر او سایه گسترده است، سؤ ال كسى كه گناهان خود را بسیار بیند و به خطاى خود معترف است، سؤ ال كسى كه پروردگارى جز تو ندارد و غیر تو مددكارى نشناسد و كسى كه او را از خشم تو نرهاند و پناهگاهى ندارد كه از تو به او پناه برد، مگر آنكه به خود تو پناه برد.
10. خدایا از تو سؤ ال مى كنم؛ به آن حق تو كه بندگان ثابت است و به نام بزرگ تو كه رسول خود را فرمودى بدان نام كه تو را تسبیح كند، و به بزرگى ذات كریم تو كه هرگز فرسوده نمى شود و تغییر نمى یابد و دگرگون و نابود نمى گردد، بر محمد و خاندان او درود فرست، و مرا به عبادت خود از هر چیز بى نیاز گردان، و جان مرا از غم این جهان به ترس از خود تسلى ده، و مرا به رحمت خود با دست پر از عطایاى خود باز گردان.
11. چون من به سوى تو میگریزم، با آن كه از تو مى ترسم، و از تو فریادرسى مى جویم، و به تو امیدوارم، و تو را میخوانم، و به تو پناه مى برم، و به تو اعتماد مى كنم و از تو یارى میخواهم، و به تو ایمان دارم، و بر تو توكل میكنم، و پشتیبان من جود و كرم تو است.منبع:
http://omidyaran.mihanblog.com


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
آخرین پست ها

انتخاب نماینده سینمای ایران در اسکار 2013..........دوشنبه 3 مهر 1391

دانلود بازی کم حجم هواپیمای جنگی Desert Hawk..........سه شنبه 7 شهریور 1391

بازی کم حجم Midnight Mansion HD v1.0.1..........سه شنبه 7 شهریور 1391

آلبوم های حرفه ای فلش Wondershare Flash Gallery Factory 4.7.1..........سه شنبه 7 شهریور 1391

تبدیل فایل SWF به FLA با SWF Decompiler Premium 2.0.4.2076..........سه شنبه 7 شهریور 1391

ساخت فیلم از تصاویر دیجیتالی با MemoriesOnTV Pro 4.1.1..........سه شنبه 7 شهریور 1391

بازیابی اطلاعات از دیسک های آسیب دیده با CDRoller 7.70.99.1..........سه شنبه 7 شهریور 1391

خودآموز تایپ 10 انگشتی Ten Thumbs Typing Tutor 4.7..........سه شنبه 7 شهریور 1391

ضبط صدای پیشرفته با کیفیت عالی توسط Advanced Audio Recorder v6.0.2..........سه شنبه 7 شهریور 1391

شباهت پسر بچه و پیرمرد..........پنجشنبه 26 مرداد 1391

دانلود بازی Alien Arena 2008..........یکشنبه 22 مرداد 1391

دانلود بازی Erik Hogan..........یکشنبه 22 مرداد 1391

اس ام اس و پیامک شب قدر..........جمعه 20 مرداد 1391

میلاد امام حسن مجتبی+ اس ام اس میلاد امام حسن..........شنبه 14 مرداد 1391

خاطرات قرائتی-جدال با یک وهابی..........پنجشنبه 12 مرداد 1391

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات